אודות מושב גאולים

הסיפור של מושב גאולים מתחיל כעשור לפני הקמתה של מדינת ישראל (17 נובמבר 1938) על ידי ארגון בני גאולים אשר הוקם מוקדם יותר באותה שנה בדיוק על ידי עולים מגרמניה, אוסטריה וצ'כיה.

בשנותיו הראשונות היישוב הזכיר יותר מחנה צבאי מאשר התיישבות חקלאית כיוון ואת היישוב הקטן סבבה גדר, מגדלי שמירה וצריפי עץ שהוקמו בחופזה (במהלך "חומה ומגדל").

תושבי מושב גאולים של אותם זמנים התפרנסו מחקלאות אך המצב הכלכלי לא היה טוב ולאט לאט ריכוז התושבים החל להתדלדל כאשר בשנת 1945 3 שנים לפני הקמתה של מדינת ישראל עזבו אחרוני המתיישבים מארגון בני גאולים, מיד לאחר עזיבתם הגיעו חברי ארגון בני טלמון ותפסו את מקומם.

גאולים במלחמת יום העצמאות

רבים לא יודעים זאת אך מושב גאולים נכבש במלחמת יום העצמאות על ידי חילות הצבא העיראקי והיה ליישוב הישראלי היחיד שנכבש במלחמת יום העצמאות, התושבים פונו במהרה ליישוב צור משה כיוון ולא יכלו להוות יריב לחילות השריון והרגלים של הצבא העיראקי, לאחר הנסיגה מהיישוב חברו בני היישוב לכוח תקיפה שהגיע לעזרתם מכפר יונה השכנה והחלו לתקוף בעוז רוח את הצבא העיראקי שלבסוף נמלט על נפשו.

מרבד הקסמים 1951

בשנת 1951 הגיע לארץ עליה גדולה של יהודי תימן כתוצאה של מבצע גדול ומוצלח הנקרא "מרבד הקסמים", מושב גאולים קלט אליו 40 משפחות מאותה עליה גדולה ולמעשה הכפיל את גודלו מבחינת כמות האוכלוסייה.

גאולים כיום

מושב גאולים של היום הוא יישוב מודרני שלא מפסיק להתפתח, התושבים נהנים מחיי חברה עשירים, תרבות ורווחה.

ילדי היישוב זוכים לחינוך גבוה ונמצאים במוסדות הלימוד הטובים והחדישים ביותר שקיימים באזור לב השרון,ביישוב בריכה הפועלת בחודשי הקיץ, מגרש כדורגל, מגרש כדורסל ומספר גני שעשועים בהם הילדים יכולים ליהנות ולהעביר את הזמן הפנוי שלהם עם חברים בני גילם.